Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?

  • Odgovora: 169
Stranice: 1 2 3 ... 17 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« poslato: 21:28:34, 20.Feb.2009. »

Dr Eugen Jonas, ceski naucnik, tvrdi da postoje /za zene/, dva plodna perioda u toku jednog meseca. Onaj koji odgovara fizioloskoj ovulaciji racuna se tako sto se odbroji 15 dana posle prvog dana menstruacije, a drugi je takozvani "period kosmicke ovulacije", a racuna se uz pomoc astroloske natalne karte.

Da li je moguce unapred odrediti pol deteta?

Za koriscenje Jonasovog metoda potrebno je poznavati poziciju natalnog Sunca i Meseca i izracunati longitudinalnu razdaljinu, a to je najbolje uciniti kod astrologa. Kada Mesec dostigne tacno onaj ugao koji ji cinio sa Suncem u trenutku vaseg rodjenja i ako je to bilo u nekom od muskih znakova /Ovan, Blizanci, Lav, Vaga, Strelac, Vodolija/, dete koje je zaceto tog dana bice musko, a ako se Mesec nalazi u nekom od zenskih znakova /Bik, Rak, Devica, Skorpija, Jarac, Ribe/ dete ce biti zenskog pola.


 


*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #1 poslato: 10:36:41, 25.Sep.2009. »
  Da malo aktiviram temu ~ da li slučajno imaš neki primer  (*o*) jer bi jako dobro došao ~ iskreno nešto sam se zbunila u računu  :-\

   Ja tačno znam kada sam začela Dušku ~ 25.09.2009. u podne i tada je tr. Mesec bio u Ribama na istom rastojanju od tr. Sunca koje je u Vagi, kao što i ja imam u svom natalnom čartu izmedju Meseca i Sunca!

   Ja često koristim dve araspke tačke i njihove dispozitore da bih utvrdila pol deteta, ako mi naravno vrh / znak / planeta vladar natalnog V polja ne daju podatke koji mi trebaju :

~ arapska tačka pola nerodjenog deteta : Mc' + Asc' - Mesec

~ arapska tačka dece :

Asc' + Saturn - Jupiter ~ za dnevno rodjenje
Asc' + Jupiter - Saturn ~ za noćno rodjenje

•○• kod mene je PND 24° Raka, sa Mesecom u Devici
•○• tačka dece je 11° Vodolije, sa Uranom na samom Asc' u Škorpionu
•○• vrh V polja mi je u Ribama, sa Neptunom u Strelcu pa 90° upravo sa tim Mesecom

~ kod mene je očigledno proradila PND tačka i njen dispozitor uz a.t. Dece jer inače sem tog Meseca, samo je eto i taj Uran u ženskom znaku i nemam ništa više od "ženskih kvaliteta" u natalu :-[

   Zato bih volela da ako imaš primer za Dr Eugen Jonas-ovu teoriju je postaviš ovde ili pak da se malo pozabavimo tim izračunavanjem  :)
« Najnovija izmena:: 10:39:43, 25.Sep.2009. Šmišonja »
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže mia

  • **
  • 456
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ko sebe izgubi,nije dostojan spasenja
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #2 poslato: 20:37:16, 26.Sep.2009. »
joj Šmišonja,čitam sve tvoje postove,i fascinirana sam tvojim poznavanjem svih oblasti astroloških (e*e) najviše me raduju tvoja konkretna objašnjenja,super si (e*e)
« Najnovija izmena:: 19:59:13, 07.Maj.2010. Nale 83 »
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #3 poslato: 20:43:14, 26.Sep.2009. »

joj Šmišonja,čitam sve tvoje postove,i fascinirana sam tvojim poznavanjem svih oblasti astroloških (e*e)  najviše me raduju tvoja konkretna objašnjenja,super si (e*e)

Hvala puno draga na divnom komplimentu ~ puno znači  :-[
To moje znanje nameravam ja još da "širim" iako sam u astrološkim vodama skoro 2 decenije  ;)
Sad još da vidimo ako Čarobni moj imenjak ima neki primer, pa da malo "razmrdamo" ovu temu, a i ja ću dodati neke primere, pa da možemo da napravimo "šablon"  8)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #4 poslato: 17:54:33, 02.Okt.2009. »
Fora je sto sam imao neke primere ali opet nisu sigurne za tacnost podataka. Nista mi ne znaci ako nemamo tacne podatke  (*o*)  Potrudicu se da nadjem a i vi ako nadjete postavite...
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #5 poslato: 11:06:57, 27.Apr.2010. »
Primer :

•○• ova žena ima četvoro dece ~ dva dečaka i dve devojčice :

◄ 03-06-1971 u 11h55am B.Palanka ►
~ arapska tačka dece je na 17° Riba (Ribe su "mnoštvo") na skoro samom vrhu VII polja + V polje je u znaku Jarca, a nastavlja se u Vodoliju gde se nalaze Mars O° SMČ ~» PND je na 27° Bika u O° sa stelijumom u Biku u IX polju 120° Pluton na Asc' :

○•○ Dakle, Saturn (vladar V polja) obrazuje 4 aspekta sa orbisom do 5°:

Saturn 0° Merkur u ženskom znaku = devojčica
Saturn 120° Pluton u ženskom znaku = devojčica
Saturn 180° Jupiter u muškom znaku = dečak
Saturn 180° Neptun u muškom znaku = dečak

Kako njen Saturn ne obrazuje više ni jedan aspekt sa orbisom manjim od 5* ~ po toj logici smo obe došle do zaključka da će najverovatnije konačni broj biti 4 uz ove podatke od arapskih tačaka :) 
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #6 poslato: 11:13:09, 27.Apr.2010. »
Još jedan primer : majka koja ima već devojčicu nedavno dobila ~ blizance :
◄ 27-12-1976 u 22h Bgd ► V polje opet u Jarcu...

♥ a.t. dece ~ 21° Blizanaca {baš sa Merkurom koji je em vladar I polja, em se nalazi u V polju ~ dvopolnost, dvojnost, dualitet}
♥ a.t. PND ~ 25° Strelca muško {ali Jupiter u Biku IX polju ~ žensko}
♥ ćerke : 06° Lava ~ Sunce u Jarcu u IV polju ~ žensko
♥ sinovi : 06° Škorpiona ~ Pluton u Vagi u II polju & Mars u Strelcu u IV polju ~muško X 2

     Ovde eto imamo da je V polje u Jarcu {ženski znak} iako je Saturn u Lavu {muški znak} ali je i Merkur {deca} u V polju u Jarcu {ženski znak} ali ~ Merkur egzaltira ~ Marsa {muški znak} i ima 120° sa Jupiterom u Biku {ženski znak} ~ a sam taj 120° ukazuje na više od dvoje dece... a i sam Merkur je "dvopolan" pa samim tim može neki put da ukaže da se i Majka Priroda "dvoumi" šta će podariti roditeljima, pa na kraju pošalje dva malena andjela, umesto jednog   ;)
« Najnovija izmena:: 11:15:14, 27.Apr.2010. Šmišonja »
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #7 poslato: 11:18:07, 27.Apr.2010. »
Lep primer :

◄ 21-09-1980 u 05h30am Zgr ►

○•○ i ponovo Merkur vladar I polja, a Jarac na vrhu V polja... jedna ćerka (za sad...)

♥ arapska tačka dece : 17° Device
♥ arapska tačka ženske dece : 27° Riba {stepen egzaltacije Venere}
♥ arapska tačka muške dece : 04° Bika {stepen egzaltacije Meseca}
~ ovde se baš vidi naglašenost
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #8 poslato: 11:26:08, 27.Apr.2010. »
Još jedan primer ~ razlika izmedju dve ćerke je 10 godina :

◄ 26-03-1968 u 2h10am Bgd ► PND 27° Device sa Merkurom u Ribama O° Venera O° Mesec ~ sve u II polju, a V polje se nalazi u Blizancima, baš opet taj Merkur.

~ arapska tačka Dece : 28° Bika ~ ova Venera koja je u O° sa Merkurom
~ arapska tačka ćerki : 26° Jarca ~ ženski, ali je vladar Saturn na 14° Ovna ~ muško (dualitet... trudnoća izmedju ove dve devojčice bila ~ pobačaj, bio dečak)
~ arapska tačka sinova : 21° Raka ~ opet žensko i eto vladara Meseca u Ribama u O° sa Merkurom i Venerom  :)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Pol deteta - kako znati kog pola ce biti dete?
« Odgovor #9 poslato: 11:32:32, 27.Apr.2010. »
A evo i moje mame...

► 07-02-1942 u 08h05am Bavanište ◄

~ PND je 02° Ovna sa Marsom u Biku
~ a.t. Dece 02° Vodolije sa Uranom u Biku (a i sa Saturnom kao drugim vladarem u Biku)
~ a.t. Ćerki 02° Blizanaca sa Merkurom u Vodoliji na Asc'
~ a.t. Sinova 03° Vage sa Venerom u Vodoliji u XII polju
~ V polje je na 29° Blizanaca/00° Raka : Merkur na Asc' u Vodoliji i Mesec na 00° Škorpiona u VIII polju ~ muško & žensko

○•○ pre mene mama je bila trudna sa dečakom, ali je imala pobačaj, posle 7 godina dobila je mene...

A s obzirom da su Merkur O° Venera u 90° sa Mars O° Uran O° Saturn u Biku ~ eto ostadoh sama jer ona više nije smela da ostaje u drugom stanju zbog problema sa miomatoznom matericom (onaj Mesec...)  :(
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


Stranice: 1 2 3 ... 17 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
15 Odgovora
75228 Pregleda
Najnovije: 18:50:57, 03.Sep.2012.
Ouroboros
6 Odgovora
4533 Pregleda
Najnovije: 22:08:17, 04.Avg.2009.
Šmišonja
0 Odgovora
1501 Pregleda
Najnovije: 16:03:36, 26.Apr.2014.
Ch