Karmicke veze ~ karma i sinastrija

  • Odgovora: 151
Stranice: « 1 2 3 4 ... 16 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #10 poslato: 19:11:52, 02.Sep.2009. »
Jako dobar tekst u vezi teme.

Predrag Petkovic je autor

Kada uporedimo dva horoskopa, mozemo shvatiti u kakvom su odnosu te osobe bile u proslom zivotu, kakvu medjusobnu karmu nose, odnosno kakav ce biti rezultat njihove veze. Zato je od izuzetne vaznosti da osoba poznaje ne samo svoju proslost, vec i proslost osobe sa kojom ulazi u odnos. U vecini slucajeva odnosi dvoje ljudi se nastavljaju iz proslih zivota. Neke osobe se cak prate iz zivota u zivot. Da li ce odnos biti pozitivan ili negativan zavisi od uporednih aspekata njihovih planeta. One ne govore samo o tome sta ce se tokom zivota desavati, vec i o tome kakav su odnos te osobe imale u proslim inkarnacijama i zbog cega se sada ponovo srecu. Mozda neko nesto treba da oduzi, neko da dobije, mogu oboje uzivati ili ispastati u toj vezi. Obicno ona osoba koja sada ispasta ima dug prema drugoj osobi, pa ga u ovom zivotu mora vratiti. Pri tom ne sme napraviti nov karmicki dug, jer ce se time tok karme nastaviti. Osobe moraju biti svesne svojih aktivnosti iz proslosti i pokusati da oproste ono sto su nekada jedna drugoj radile.
Tek kada ni na najdubljem nivou podsvesti ne bude postojala zelja za osvetom ili mrznjom, osobe ce poravnati svoje racune. Svakako, sve zavisi od nivoa svesti na kome se ljudi nalaze. Zato i jeste od izuzetne vaznosti poucavati ljude kako zakoni prirode deluju, da bi mogli pomoci sami sebi i drugima. Dvoje ljudi se, istina, ne moraju sresti ponovo samo zbog nekog duga, vec i zbog velike ljubavi koja je ostala i nakon fizicke smrti. Mozda tada iz nekog razloga nisu mogli ostvariti svoju ljubav, pa se zbog medjusobne astralne vezanosti ponovo srecu. Takve osobe se prepoznaju na prvi pogled i imaju osecaj da se znaju ceo zivot, iako su provele zajedno samo nekoliko sati. Zaboravljena bliskost se ponovo budi i nastavlja se upravo sa onog mesta gde je nekada prekinuta.

Sada cu izloziti PREGLED NEKIH ASPEKATA u uporednim karmickim horoskopima koji objasnjavaju zasto su se osobe srele, kakav ce imati odnos, kao i to u kakvom su odnosu bili u proslom zivotu. Ipak, pre nego sto predjemo na neke bitne karmicke aspekte moramo znati da osoba ne moze dobiti nista vise od onoga sta joj se u njenom natalnom horoskopu nudi, sto je ustvari rezultat njene karme.
Ako je osobi natalno izuzetno lose postavljen brak, ona i ne moze sresti nekoga sa kime ce imati dobar uporedni horoskop. Ipak, ovakve analize mogu dati razumevanje situacije, pa svakako treba izbegavati osobe koje svojim uporednim horoskopom aktiviraju nase najgore aspekte. Na primer, ako u nasem horoskopu imamo konjunkciju Meseca i Marsa, nikako ne smemo biti sa osobom koja na tom mestu ima Saturna. Na zalost, ovakvih uporednih aspekata ima puno. Takve veze govore o valikim emotivnim dugovima iz proslosti. Ukoliko su ukljuceni i cvorovi, situacija moze biti izuzetno teska i smatra se da su takvi partneri bili neprijatelji u proslom zivotu.
Kada govorimo o karmickim aspektima u uporednoj astrologiji, konjunkcija je kao i natalnoj astrologiji najjaci aspekt. Sto je konjunkcija bliza to je veza jaca, a u slucaju da je egzaktna, karmicka vezanost je izuzetno jaka. Ovo ne mora znaciti da je i dobra jer je pitanje koje su planete u konjunkciji. U slucaju egzaktne konjunkcije vidimo izuzetno jaku karmicku vezanost koja dolazi direktno iz proslog zivota. Te osobe nastavljaju odnos, a opet, u zavisnosti od prirode konjunkcije, mozemo videti kakav ce odnos biti. Sto je konjunkcija bliza, odnos je bio u u nekom skorijem zivotu, sto je konjunkcija dalja, odnos je mogao biti u nekom daljem zivotu.
Isto vazi i za druge aspekte. Sto su blizi, odnosno orbisi manji, bilo da je u pitanju kvadrat, opozicija, trigon ili sekstil, odnosi su bili vremenski blizi i jaci. No, u uporednoj astrologiji najjaci pokazatelji jakih karmickih veza su konjunkcije. Pokazatelji jakih karmickih veza mogu biti i Mesecevi cvorovi. Kada se oni nadju u konjunkciji sa nekim planetama, to u svakom slucaju pokazuje onu vrstu odnosa kroz koju ce prolaziti (severni cvor) odnosno onaj odnos kroz koji nekada prosli (juzni cvor). Kada Mesec jedne osobe padne na Juzni cvor druge osobe, izvesno je da su imale porodican odnos, a osoba ciji je Mesec u pitanju mogla je biti majka onoj drugoj. U zavisnosti od aspekata i dispozitora, videcemo da li je odnos bio dobar ili los.
Kada je u pitanju Sunce na Juznom cvoru druge osobe, ona prva joj je mogla biti otac, neki autoritet ili muz. U svakom slucaju neka bitna figura. Obicno je ta osoba bila veoma vazna i imala je jak uticaj na prosli zivot drugoga. U losim aspektima je pokusavala da mu nametne svoju volju i autoritet na nasilan nacin, a ovaj to nije hteo da prihvati.
Kada je Merkur u pitanju, obicno je osoba sa Merkurom bila dete onoj osobi na cijem se Juznom cvoru Merkur nalazi. Mozda su bili i bliski prijatelji, zajedno ucili, putovali, a ako je aspekt los, znaci da su imali izuzetno losu komunikaciju. Mozda se nikada nisu razumeli. U ovom zivotu su se sreli da bi razjasnili mnoge zabune kroz koje su prosli. U losem aspektu sa Neptunom, ili ako se konjunkcija nalazi u Ribama, bile su prisutne lazi, obmanjivanje, varanje, lazna pisma, skrivanje informacija i sl.
Venera na Juznom cvoru u uporednom horoskopu govori da su osobe bile u ljubavnom ili bracnom odnosu. Ovi ljudi se obicno prepoznaju pri prvom susretu. Imaju osecaj da pripadaju jedno drugom i vrlo brzo ulaze u vezu, a nakon toga i u brak. Pokazatelj za bracni odnos je takodje Venera na Severnom Mesecevom cvoru. Ovakve osobe se srecu da bi usle u brak. Da li ce to biti sreca u odnosu, zavisi od aspekata, a narocito od dispozitora. Ukoliko je on dobro postavljen, osobe ce uzivati kroz brak, a ukoliko je pozicija dispozitora losa, vidimo karmicko ispastanje, koje je rezultat proslih aktivnosti.
Mars jedne osobe na Juznom cvoru druge govori da su nekada bile veliki neprijatelji i da su jedna drugu povredjivale. Ovo se narocito odnosi na vlasnika Marsa, jer je on primarni nosilac nasilja. U losim aspektima osoba sa Juznim cvorom je mogla biti i ubijena, narocito ako to pada u neku od kriticnih kuca, ili ako Mars druge osobe vlada ili se nalazi u kriticnoj kuci. Ove kuce brojimo od ascendenta i od 12. polja. U boljim aspektima vidimo osobe koje su zajedno bile u ratu, borile se ili imale zajednicke veze sa nekim nasiljem. I ovo je vrlo losa pozicija i cesto se osoba neprijatno oseca kada je vlasnik Marsa u njenoj blizini.
Sa aspektima Jupitera situacija obicno nije problematicna. Vlasnik Jupitera je nekada ovu osobu poducavao i dao joj je veliko znanje. Ako je aspekt los, narocito sa Neptunom, vidimo neko dugovanje po pitanju novca. Verovatno je doslo do neke prevare ili malverzacije.
Saturn na Juznom cvoru je znak teske karme koja se ispoljila u proslosti. Osoba je bila mucena, zlostavljana, maltretirana i sikanirana. Otud se nesvesno vuku fobije i strahovi. Kad je vlasnik Saturna u blizini, osoba se oseca neprijatno i uvek je u nekom grcu. Ne moze se opustiti i biti spontana. Vlasnik Saturna je ovu osobu mogao dovesti u izuzetno velike zivotne probleme. Mozda je bio odgovoran za neku tragediju koju je osoba prezivela ili za neku drugu tesko prozivljenu situaciju. Ukoliko to padne u 12. kucu, shvatamo da je taj odnos bio aktivan u proslom zivotu. Ukoliko je to, na primer, u znaku skorpije, vidimo da je rec o nekom velikom stradanju.
Saturn na Severnom cvoru je takodje los znak. On je vrlo tezak aspekt, a vlasnik Saturna se zeli osobi osvetiti. On ce partnera sputavati, muciti i sve ostalo kako bi onemogucio njegov napredak. Jedino izuzetno dobri aspekti, kao i polozaj dispozitora, izvlace situaciju, ali je ovo uglavnom tezak dug prema vlasniku Saturna.
Sa Neptunom, Uranom i Plutonom situacija je manje-vise dramaticna, a posto su ove planete izuzetno spore, vise govore o uslovima iz kojih su ove osobe zajednicki dosle. To ponekad ukazuje i na kolektivnu karmu, odnosno na situacije u kojima se nasla velika grupa ljudi da bi prosla kroz neku karmicku kaznu. Aspekti sa licnim planetama su mnogo bitniji. Ipak, ni ove ne smemo zanemariti, jer treba pogledati cime ove planete vladaju i tek tada doneti konacni zakljucak.
Sa Uranom mozemo videti revolucije kroz koje su osobe nekada prolazile zajedno, a u njima mozda i stradale.
Aspekti sa Neptunom mogu govoriti i nekoj zajednickoj prevari ili isposnickom zivotu u proslosti. Mozda je vlasnik Neptuna lagao i obmanjivao drugu osobu, mozda ju je izdao ili je otrovao.
Pluton se dugo zadrzava na jednom mestu pa se njegove konjunkcije sa Juznim cvorom nalaze kod velikog broja ljudi. Treba pogledati cime on vlada, ali uglavnom govori o lincovanju, stradanju, ubistvu, crnoj magiji i slicnim stvarima. Osoba sa Juznim cvorom je dozivljava kao zlu kob i bezi od nje jer oseca da joj od nje preti opasnost. Ako se nadje na Severnom cvoru, situacija moze biti izuzetno opasna, narocito ako je sve to u kvadratu s Marsom. Ukoliko se ovo nalazi u 8. polju, vlasniku Severnog cvora preti opasnost po zivot. Ako ne od te osobe licno, onda vas ona nesvesno uvodi u opasnu situaciju. To je primer kada neko puca na nekoga, pa ubije i onu "nevinu" osobu koja je bila s njime. Ovaj aspekt sam vidjao u horoskopima devojaka nekih kriminalaca ili njihovih prijatelja koji su bili slucajno ubijeni u obracunu, jer su bili u njihovom prisustvu.
 
Sledeći korisnici su zahvalili na ovoj poruci: bojana koberski


*

Van mreže kashaya

  • *
  • 16
  • 0
  • Pol: Žensko
  • Ponekada sluga,ponekada gospodar
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #11 poslato: 07:36:20, 09.Sep.2009. »
Sta znaci kada jedan par(muskarac i zena,naravno) imaju iste retrogradne planete u istiim znakovima i istim planetama? Da li to znaci da se oni "vec znaju" iz proslog zivota?

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #12 poslato: 15:20:03, 09.Sep.2009. »
Sta znaci kada jedan par(muskarac i zena,naravno) imaju iste retrogradne planete u istiim znakovima i istim planetama? Da li to znaci da se oni "vec znaju" iz proslog zivota?
Ako su to transcedentalne planete ne mora da znači da se znaju ali je jedno sigurno: zajedno odrađuju kolektivnu karmu. Upoređujući i analizirajući njihove osobine može se doći do nekih informacija u vezi nasleđene karme.
Ako su retrogradne planete Mars, Venera i Merkur osobe mogu na neki način biti povezane ali nije obavezno...   kao rođaci, prijatelji, ljubavnici, supružnici...
Bilo bi dobro pogledati celu sinastriju.

Podsećam da za analizu karme gledati Mesec, Saturn, Čvorove, retrogradne planete, XII kuću (ako je potrebno IV i VIII kuću)
« Najnovija izmena:: 15:28:45, 09.Sep.2009. * Charobnjak * »
 

*

Van mreže kashaya

  • *
  • 16
  • 0
  • Pol: Žensko
  • Ponekada sluga,ponekada gospodar
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #13 poslato: 16:29:33, 09.Sep.2009. »
Da li mogu da postavim sinatriju u profil kao i natalnu kartu? ???

*

Van mreže zvoncica

  • *
  • 8
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #14 poslato: 19:39:55, 20.Sep.2009. »
Evo jednog klasivnog primera karmicke sinasteije..trebalo je poprilicno vremena da prihvatim da od toga nema nista...i da,jako me je povredio...

http://img26.imageshack.us/i/sinastrija12em1.gif/


sve je tu..konjikcija oba saturna,i meseca i sm cvorova..sve kroz 1 i 12 kucu...

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #15 poslato: 10:08:59, 22.Sep.2009. »
Da li mogu da postavim sinatriju u profil kao i natalnu kartu? ???
1. Bilo bi lepo kada bi pitanje postavila na odgovarajućem mestu  :)

2. A kako misliš da na ovako sitnim sličicama vidimo nešto?

Evo jednog klasivnog primera karmicke sinasteije..trebalo je poprilicno vremena da prihvatim da od toga nema nista...i da,jako me je povredio...
http://img26.imageshack.us/i/sinastrija12em1.gif/
sve je tu..konjikcija oba saturna,i meseca i sm cvorova..sve kroz 1 i 12 kucu...
Povredila si ga u prošlom životu i samo ti je vratio Plutonom na Veneru.
« Najnovija izmena:: 10:13:17, 22.Sep.2009. * Charobnjak * »
 


*

Van mreže kaliopaworld

  • **
  • 134
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #16 poslato: 07:19:31, 23.Sep.2009. »
Evo jos jenog primera za cvorove u aspektu sa Saturnom(ali u sinastriji). Upoznala sam mladica koji me je istina podsetio na nekoga iz proslosti ali mi je bio odmah veoma blizak kao da ga duuuugo znam...Pomislila sam da garant imamo nesto zajednicko sa cvorovima,Sa ili sa Mo i s.cvorom.
Naravno kad sam mu uzela podatke videla sam da su nam cvorovi povezani sa Sa. Njegov s.cvor sa mojim Sa u sekstilu i moj s.cvor sa njegovim Sa u sekstilu.
Eto rezultat toga je da sam imala osecaj da ga jakooo duugo znam ,a pricali smo kad mi se rodio taj osecaj svega par minuta.

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #17 poslato: 02:34:17, 10.Okt.2009. »
Pluton u 7. kuci

Pluton u horoskopu predstavlja najdublju karmu, stvari o kojima smo izgubili svest a koje su deo nas.

Nasa unutrašnjost i srž bića, kako pozitivne, tako i negativne strane.

Kada se Pluton nađe u VII polju partnerovog horoskopa, sigurni je indikator karme, kao i dubokog razloga zbog koga se dvoje ljudi našlo, iako su okolnosti u kojima se nalaze, po pravilu otežavajuće.

Ovaj odnos nikako nije lak, ali je nužan, i ne možete mu pobeći, ma šta pokušavali, sve dok se ne očiste karmičke spone.

A sta kada se karmicke "spone" ociste? Glavom bez obzira? Da li uvek podrazumeva da takvi odnosi bilo kakve vrste, ne opstaju..?
Moze li mi neko pomoci, dati ukratak odgovor?
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #18 poslato: 00:05:53, 12.Okt.2009. »

Evo jos jenog primera za cvorove u aspektu sa Saturnom(ali u sinastriji). Upoznala sam mladica koji me je istina podsetio na nekoga iz proslosti ali mi je bio odmah veoma blizak kao da ga duuuugo znam...Pomislila sam da garant imamo nesto zajednicko sa cvorovima,Sa ili sa Mo i s.cvorom.
Naravno kad sam mu uzela podatke videla sam da su nam cvorovi povezani sa Sa. Njegov s.cvor sa mojim Sa u sekstilu i moj s.cvor sa njegovim Sa u sekstilu.
Eto rezultat toga je da sam imala osecaj da ga jakooo duugo znam ,a pricali smo kad mi se rodio taj osecaj svega par minuta.
Ja sam pre 7 godina upoznala nekoga ko nije iz mog mesta rodjenja, i od prvog momenta sam takodje imala osecaj kao da se poznajemo jako dugo..posledice te veze i dalje osecam. Bila sam spremna na sve: samo da on ne pati - a sebi kao da nisam ni bila postojeca.
Nisam ni znala da postoji karmicka astrologija, mada sam se barem 1 000 000 puta pitala sta sam to zgresila u zivotu(hm.i kom?) kada se tako ponasao prema meni, jer je i on i svi ljudi oko mene do tad od mene dobijali samo najiskrenija osecanja i fer odnos!
Mislila sam da niko nikada nece izbrisati njegov "trag"..niti nadjacati ono sto sam osecala prema njemu..kad eto posle 7 godina, nailazim na nekoga..
Sada sa ovim saznanjima o karmickoj astrologiji, bojim se da ponovo prezivljavam sve ispocetka..razocarenje ce biti utoliko vece ako shvatim da nisam izvukla pouku..niti sam imalo mudrija. A i kako bih kada su u pitanju ciste emocije..i strah!!!
U svakom slucaju ja cu ostaviti uporednu kartu osobe koje me zanima, pa kad zasluzim odogovor nadam se da ce mi neko pomoci i "imati" hrabrosti da mi kaze "E pa ovco opet si nasela.." :-)
Davison chart

Unapred zahvaljujem svima.. koji budu ostavili ikakav komentar..jer kako vec biva "ljudi nisu nasi prijatelji ili neprijatelji - vec nasi ucitelji". Pozz
« Najnovija izmena:: 00:17:17, 12.Okt.2009. lilka »
 

*

Van mreže srce_82

  • *
  • 10
  • 0
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #19 poslato: 19:09:55, 06.Nov.2009. »
Moja sestra je rodjena 11.11.1976 i rekli su joj da ima karmu datu na rodjenu ,i da ce tezim putem stici do cilja.Ta karma nije dobra u horoskopu
 


Stranice: « 1 2 3 4 ... 16 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1878 Pregleda
Najnovije: 11:34:49, 13.Jun.2010.
Ch
0 Odgovora
1528 Pregleda
Najnovije: 14:17:23, 07.Sep.2011.
diksi
0 Odgovora
1163 Pregleda
Najnovije: 04:10:41, 14.Sep.2014.
Vesna psy